Cordoba Futsal: nujen korak naprej

Dobri občutki ne prihajajo iz nebes. O delu in žrtvovanju se ni mogoče pogajati na območju svetovne dediščine v Cordobi, ki si letos prizadeva za športno rast. Institucija blanquiverde je ponudbo odprla različnim disciplinam, zato njena dejavnost ni izključno povezana s futsalom, ki je glavni junak. Trener Josan González ima orožje, da poskuša doseči cilje, ki so se še pred nekaj leti zdeli daleč od te prvenstvene sezone, a za to morajo biti priprave pred sezono nepremagljive. Zahvaljujoč temu je Caliphs Club Quesos El Hidalgo Manzanares FS prejel v iskanju dobrih občutkov, čeprav pred začetkom poudarek ni bil na športu. Zapuščina Cordobe je dragocen poklon desetniku Pedru Serranu, ki je prejšnji teden umrl v Libanonu.

Tekma, ki pričakovano ni imela nič skupnega s prijateljsko tekmo. Tako Córdoba, ki je del svetovne dediščine, kot Manzanares FS sta na igrišče Vista Alegre stopila z energijo ligaške tekme. Čeprav je še vedno treba ujeti mehanike in ritem, so ti dvoboji ključni za žanje pozitivnih čustev. Iz tega razloga je ekipa La Manche predvsem poskušala napredovati na lestvici zahvaljujoč dobremu delu Rafe Lópeza iz Córdobe v napadalni coni, a na koncu je ekipa Josana Gonzáleza zadela prva. Zequi je šel kot čar iz svojega para, Juanan pa je zagrešil najvišjo kazen na Cadizu v pomoč, za katero je bil odgovoren Alberto Saura. Nekaj, kar je povzročilo nov čustven prizor, posvečen sedežu desetnika Pedra Serrana, dejanje, ki se je ponovilo z drugimi goli.

Zdelo se je, da je ta gol sedel kot vrč mrzle vode za Manzanaresa, ki je šel široko pri 40×20 in poskušal uveljaviti svojo prevlado, ko se ni. Moštvo Juana Luisa Alonsa je bilo blizu izenačenju, ko je Rafa López ostal sam proti Cristianu Ramosu, ki je njegov dribling z velikim odsekom prekinil. Kljub temu se je dvoboj odvijal naprej in nazaj in Córdoba, ki je na seznamu svetovne dediščine, je imela tudi čisto priložnost za zadetek preko Perinovih čevljev, a je obramba La Manche rešila pod palicami. Ta težnja se je v minulih minutah spremenila v prevlado moštva Blanquiverde in Ismael je pristal na sredini, zahvaljujoč strelu, ki je prebil kot vrat, ki ga je branil Antonio López.

Ko se je semafor umiril, je enako storila tudi na progi. Mestna športna palača Vista Alegre je uživala v odlični igri, v kateri sta se pomerili ekipi z ambicijami in željo, da se povzpneta na državno raven v najvišjo kategorijo tega športa in nista želeli razočarati uglednih niti v prijateljskem dvoboju. Córdoba, ki je na seznamu svetovne dediščine, pa je imela popolnejšo ekipo na 40×20, ki je želela prevladovati nad konkurenco in povečati krvavitev na semaforju, čeprav je trpela tudi pristope. Manzanares FS je užival v več strelih iz zunanjega prostora, toda Cristian Ramos je bil varen v golu, dokler skrajšani gol ni padel od navdušenja. Matamoros je z desetih metrov dosegel prvi zadetek za ekipo iz La Manche, tik preden je hupa naznanila konec prvega polčasa.

Ko smo šli skozi garderobe, se igra ni kaj dosti spremenila. Obe ekipi sta se znova podali z vsem na parket kalifa in to se je kmalu poznalo na elektroniki. Alberto Saura je z odličnim zadetkom po podaji Miguelína tekmo začel razmeroma mirno, a veselje ni trajalo dolgo. Manzanares FS je vodstvo Blanquiverdeja prek Daniela vrnil na le en gol, tako da je bila intenzivnost spet enaka.

Kljub temu ste sredi drugega polčasa opazili, koliko energije je bilo porabljenega v prvem polčasu. Energija, ki sta jo pokazali obe ekipi na stezi Palacio Municipal de los Deportes de Vista Alegre, ni bila enaka, čeprav je treba omeniti, da je Córdoba Patrimonio vedno pokazal večjo integriteto kot njegov tekmec. Tako zelo, da se je elektronika spet premaknila zahvaljujoč geniju Perina, ki je Danija Juareza udaril z veličastnim vazelinom. Vendar pa je Manzanares FS znova hitro reagiral po zaslugi odličnega zunanjega strela Cortésa, ki ga Cristian ni mogel spremeniti.

Kljub temu končnemu cilju Córdoba, ki je uvrščena na seznam svetovne dediščine, ni nameravala odnehati. Pravzaprav je bil napad Blanquiverdeja bolj živ kot kdaj koli prej in je to pokazal z dobro kombinacijo, ki jo je Alberto Saura zaključil v mreži. Kljub temu se ta kalifatski val ni ustavil in Lucas Bolo je vstopil na zabavo svojega debija s pravim golom, ki ga Dani Juarez ni mogel spremeniti. To je skupaj z izločitvijo Cortésa pet minut pred koncem in kljub Danielovemu zadetku končalo s tekmo, v kateri je moštvo Josana Gonzáleza pokazalo, kaj zmore proti tekmecu, ki prav tako želi rasti v prvi ligi.