Uvoženo samodejno

Črna gora – Španija rezultat, povzetek in točke

Enakopravnost skupine B, s katero se križa s skupino A s Španijo, v tem trenutku onemogoča napovedati, kdo bi lahko bil tekmec reprezentance v osmini finala.

Ekipa Sergia Scariola bo prvo fazo končala proti Turčiji jutri (13.30 po srednjeevropskem času). Zmaga bi Španijo vodila v skupini. Če bo izbrana, bo prešla kot druga ali tretja.

Španija se je s to zmago uvrstila v osmino finala!

Zgrešena podaja Jaimeja Fernándeza in Ilic doseže zadnji koš na tekmi po skoku v napadu 65-82

Mihailović je zadel dva prosta meta s 63:82

minuta 40Drobnjak je z osmih metrov zgrešil trojko

Saiz blokira Simonoviča

minuta 39Jaime Fernández je zadel za tri točke po skoraj izgubljeni žogi Španija 61-80

Scariolo zahteva mrtev čas

minuta 38Juanchov met za tri točke ni uspel, ugotavlja Mihailović, kar še naprej spodbija Črno goro z 61-77

Začenja se zadnja četrtina

minuta 30Ekipi verižita napake v napadu. Brizuela je zgrešil trojko in končal tretjo četrtino z 48-67

Zunanji strel Popoviča 33-55

minuta 21Vrtiljak napak obeh ekip, ki je Brownu hitro uspel prekiniti rezultat 31-55

Začne se drugič

Perry zgreši svojo trojko za veliko razliko, vendar Jaimejev povišan prodorni strel tudi ne pride v poštev. Prvi polčas se je končal z največjim vodstvom Španije na tekmi +22 (31-53).

minuta 17Trojni Perry ne uspe

In še enega od Daría Brizuele, ki je ugnal štoperja z enoročnim strelom z dvigom 29-44 na proti.

Lo do Sergia Scariola

minuta 16Simonović doseže vrhunec v protinapadu Črne gore, ki je podpisala delni izid 7-0 z 29-42

minuta 15Dubljevićeva trojka, prva pozitivna stvar na tekmi 27-42

Mihailović odgovori 24-42

In peta trojka Španije v četrti, od nezmotljive Brizuele 22-42

Dubljević ga izgubi, ko ga poskuša izvleči. Središče Valencie je zavrnjeno. V 12 minutah na igrišču še ni zadel in ima PIR -2.

In nova trojka iz Španije v tej četrtini, četrta. Od Juancho 22-19

Lorenzo Brown se vrne na sodišče za Alberta Díaza

minuta 14Ukradel jo je Perry, ki steče po igrišču, ne uspe pri polaganju in doleti prekršek. Nacionalizirani čuvaj točke iz Črne gore doda dodatnih 22-36

Radović je s strelom z eno roko v karieri zadel 19-36

Brizuela je zgrešil dvakrat, a se je oddolžil z novimi tremi v naslednjem španskem napadu. Ima že 11 točk 17-36

minuta 12Radovićeva trojka ne uspe, na kar je naletela španska obramba

Alberto Díaz je nočna mora v obrambi Črne gore

Črna gora odmor

Veliko težav za Črno goro v napadu, zdaj je zatajil Drobnjak. Na drugi skrajnosti pa tri za tri sledi Španija. Treble je zdaj od Brizuele 17-33

minuta 11Tri Juancho po velikem kroženju žoge iz Španije 17-30

Začnite drugo četrtino

Radović je štiri desetinke pred koncem znižal z dvema prostima metoma. Scariolo si prisluži tehniko za protest, Radović pa zgreši tretji prosti met 17-27

Pradilla zgreši dva prosta meta

Jaime Pradilla promovira špansko ekipo. Mladi center Valencie ima že 9 točk, ob metu 4/4

minuta 5Pradilla Palms naredi napako Willyju z 8-13

Perryjeva zračna žoga pri njegovem trojnem poskusu. Španija prilagaja svojo obrambo, Črna gora pa ima težave pri doseganju zadetkov.

minuta 4Radončić zgreši trojko, Brown pa iz štirih jardov zadene za 8:11

Jaime Fernandez je s trojko iz kota prekinil črnogorsko cono 8-9

Kendrick Perry najde prehod 8-6

minuta 3Menjava koša, Popovičev preobrat zdaj 6-6

Prve točke Lorenza Browna 4-6

Še en Simonovič, NBA s 4:4 pokaže svojo notranjo nevarnost

minuta 2Dobra obramba Španije, izsilitev slabe trojke Perryja. Pradilla izvede hiter prehod in prvič popelje Španijo v vodstvo z 2-4

Willy odgovori s partnerjem 2-2

minuta 1Simonović je uvodoma zadel po porazu z 2:0 proti Lorenzu Brownu

Igra se začne

16:14Zadnja navodila v bančnem prostoru.

16:12Za Črno goro so startali Perry, Popovič, Radončić, Simonović in Dubljević

16:11Iz Španije je že začetna peterica: Lorenzo Brown, Jaime Fernández, Xabi López-Arostegui, Jaime Pradilla in Willy Hernangómez.

16:09Čas za črnogorsko himno

16:09V Tbilisi Areni zazveni španska himna

16:01V tem smislu je za trenerja najpomembnejše “okrevanje najbolj kaznovanih in udarjenih igralcev”. In v tem smislu je mislil Lorenzo Brown: »Od koncentracije naprej vleče težavo v rami, ki ga zelo omejuje. Upamo, da nam lahko pomagate, saj je za nas pomembno ustvarjanje koristi.«

15:56Španski trener Sergio Scariolo je včeraj poudaril, da je treba igrati v višjem tempu, da bi preboleli poraz proti Belgiji in nadaljevali dobro linijo na Eurobasketu. “Imeti določeno raven energije, da lahko igramo z visokim tempom, poskušati teči, hitro premikati žogo … tako lahko igramo proti bolj atletskim ekipam,” je dejal včeraj. “Imamo zelo jasno in za to potrebujemo popolno okrevanje,” je pojasnil.

15:50Črna gora je doslej premagala Bolgarijo (81-91) in Belgijo (76-70). In izgubil je proti Turčiji (72-68).

15:46Tako je trenutno razdeljena skupina A

ni definiran

15:42Končana je že prva tekma dneva v tej skupini A, ki je prinesla čisto zmago Turčije proti Belgiji s 63:78.

15:42Zaenkrat se bo Črna gora danes popoldne težko borila, še posebej v dvorani, kjer ima igralce, znane po svojih karierah pri ACB, kot so Bojan Dubljević (Valencia), Nemanja Radović (UCAM), Dino Radončić (Casademont) in Zoran Nikolić, z preteklosti v mladinskih vrstah Joventuta. Izven groženj strelca Vladimirja Mihailovića (14,3 točke) je naturalizirani razigravalec Kendrick Perry (13 točk), ki bo naslednjo sezono igral pri Unicaji.

15:37Prioriteta so kvalifikacije in zdaj na morebitne tekmece nima smisla gledati postrani, saj je v skupini B, kjer se bosta pomerila, še vse treba odločiti in strašne strani, kot je Litva, bi lahko bile nasprotnice, tudi če bi prve prišle do cilja.

15:37Kot je po nedeljskem porazu poudaril Rudy Fernández, se bo morala Španija za uresničitev cilja uvrstitve v osmino finala vseeno zanesti sama nase. Vendar pa morajo za vrh skupine zmagati na preostalih dveh tekmah (Črna gora in Turčija).

15:35TUKAJ SO RAČUNI ŠPANIJE ZA ZAGOTAVLJANJE POTNEGA LISTA NA OSMICI

15:34Če mu ne uspe, bi imel jutri še vedno drugo priložnost, če bi bil prisiljen premagati Turčijo, če bi Gruziji danes uspelo premagati Bolgarijo.

15:33Po spodrsljaju proti Belgiji (73-83) v nedeljo si je Španija nekoliko zapletla položaj, a bi se kvalificirala z zmago nad Črno goro to popoldne.

15:29Tekma bo na sporedu v Tbilisi Areni od 16.15.

15:28Buenas tardes! Dobrodošli v pripovedi Črna gora-Španija v živo, ki ustreza 4. dnevu skupine A prve faze Eurobasketa 2022.