Zakon. ob 10:58

CEST

Blaugrana je na obeh tekmah proti Interju iz Miamija blestela s tremi zadetki

Strelci so bili Raphinha, Ansu, Aubameyang, Memphis, Dembélé in Gavi

Tribune so se na vsak Barçin gol odzvale z “Barça! Barca! Barca”. In bili so trije v prvem polčasu in trije v drugem. Xavijevi možje, ki so bili odsotni, a niso zamudili niti ene sekunde prve prijateljske tekme na ameriških tleh z razdalje, so dali sliko odlične ekipe, ki točno ve, kaj mora storiti v vsakem trenutku tekme.

MIA

FCB

POLOŽAJI

INTERMIAMI

Marsman, Yedlin, Onandi Lowe, Mabika, Gibbs, Gregore, Victor Ulloa, Alexander Pozuelo, Vassilev, Duke in Higuain. Igrali so še McVey, Speckle, Quinteros, Taylor, Neville, Valois, Two Saints, Allen, Jones, Beckham; Mendez, Sailor, Borgelin in Diop Begoud.

FC BARCELONA

Ter Stegen, Dest, Christensen, Eric Garcia, Balde, Kessie, Pedri, Nico González, Raphinha, Aubameyang in Ansu Fati. Igrali so še Iñaki Peña, Sergi Roberto, Araujo, De Jong, Alba, Busquets, Pablo Torre, Gavi, Dembélé, Abde, Memphis, Collado, Casadó.

VRATA

0-1, Aubameyang (21′). 0-2, Raphinha (25′). 0-3, Ansu Fati (42.). 0-4, Gavi (56.). 0-5, Memphis (69.). 0-6, Dembele (70.).

SODNIK

Rubiel Vazquez (ZDA).

NEZGODA

Prijateljska tekma na stadionu Drive Pink pred 20.000 gledalci.

Zgodaj, prezgodaj je še za prehitre zaključke, toda to, kar je na ogled v Drive Pink Areni, vas bo navdušilo. In sanjati je brezplačno. Od redkih stvari, ki so brez plačila in davka.

Imeli so žogo, jo pokvarili, skrivali, pametno uporabljali in bili pogumni, ko so jo izgubili. To je bila tekma z nekaj snemanja že za njimi in Barça se je odlično odzvala. Proti tekmecu, ki je veliko bolj pripravljen, ker je v sredini tekmovanja.

Zdelo se je nasprotno. Kessie je bila prva z rezom v območju in ohlapnim strelom, vendar je bil trizob v prvem polčasu tisti, ki je prebil obrambo Miamija.

Raphinha, Ansu Fati in Aubameyang so uničili Inter Miami. Prvi je eden tistih krilnih igralcev, ki vedno ve, kaj mora narediti, ki vedno dobro izbere, se podigra, ko igra, in centrira, ko je treba. Asistiral je pri prvem zadetku Aubameyanga, ki je Marsmana malo poljubil. Da, tekma je bila spektakularna, saj sta se Kessie in Pedri dotaknila, preden je žoga prišla do strelca. Štirje nogometaši za en velik gol. Druga je bila tekma med Ansujem in Baldejem, kjer je krilni igralec zamenjal strani in omogočil Raphinhi, da je prvi zadel z levico. Tretji je bil Ansu Fati, še eno asistenco pa Raphinha. Brazilska razstava v 45 minutah.

Dve ekipi, iste ambicije

Prva enajsterica je letvico ob odmoru postavila zelo visoko, zato se enajst sekund ni hotelo znižati. To so dali jasno vedeti takoj, ko so skočili na travo. Gavi je postavil ekipo na hrbet, ker za Andaluzijca ni prijateljskih tekem. Iz ovinka je bil četrti. Kasneje je prišel še peti Memphis, ki je z branilcem pustil trilero samega proti Interjevemu vratarju in ga zadel čez. Dembélé na desni, ravnina, vsi so pustili šesto. Inter Miami je že odstopil in zdelo se je, da je zadevna ekipa Barça Turneja se začne z enim tistih ciljev, ki pošiljajo jasno sporočilo: letos ni šale.