Clemente slavi prvi zadetek večera.  /ef

Las Palmas zmaguje v Malagi s trgovino, nogometom in hierarhijo

Clemente slavi prvi zadetek večera. / efe

Clemente, Marc Cardona, Álvaro Jiménez in Marvin so s spomini na Kiriana zapečatili veliko zmago rumenih v La Rosaledi

UD Las Palmas pomeni posel. Včeraj zvečer je osvojil sijajno zmago s trgovino, nogometom in hierarhijo v La Rosaledi v Málagi. Na igrišču ni bilo druge ekipe. Odsotnost Jonathana Viere zaradi poškodbe ni bila preveč opazna v UDLas Palmasu, ki želi pokazati svoj potencial. García Pimienta je presenetil z zasedbo.

Enajsterici se je pridružil Óscar Clemente. V obrambi je Álex Suárez ostal na desnem bočnem branilcu, Eric Curbelo pa se je odrekel položaju v osrednji obrambi – novice o njegovi prihodnosti v klubu bi lahko prispele v naslednjih nekaj urah. Trener Barcelone je zaupal paru, ki ga tvorita
Zadela sta Saul Coco in Sidnei nevarni Rubén Castromanj kot običajno sodeluje pri tem.

NEPOSREDNO: To je bila pripoved tekme iz minute v minuto

Glede na priložnosti za zadetek, ne na tekmo, bi UD Las Palmas moral zmagati pred prve pol ure tekme. Moleiro je poskrbel, da je Reina zablestel v osebni akciji (min. 17). Sedem minut kasneje je strel Álvara Jiméneza z roba kazenskega prostora odbil s prečko vrat Malage. Skušali so rumeni pozabiti na odsotnost Viere.
Mfulu in Loiodice sta prevzela vodstvo na sredini igrišča in Moleiro je bil tisti, ki je odložil svoj položaj, da bi iskal čistejši izhod. Odigral je briljantno igro.

Málaga CF je želela doseči kazenski prostor z dolgimi žogami v smeri Rubéna Castra ali divjimi teki Alexa Gallarja. Las Palmas se je nevarno približal, ko je prestopil črto pritiska modro-belih. Spet z
Müllerjeve violeEkipa Pimienta je znova prestrašila lokalno skupnost, ki je bila nad nestalno igro svojih igralcev zelo nezadovoljna.

Dve minuti pred odmorom je spektakularni Alberto Moleiro odločno vdrl skozi sredino andaluzijske obrambe in zadel z globine.
Clemente, ki je zadel Ramalha, je povišal na 0-1 (min. 43)s strelom pod telo vratarja Malacitana.

Več v drugem polčasu

V drugem delu je Málaga uporabila še več smodnika z uporabo Frana Sola za Jozabeda. Álex Gallar je s strelom od blizu izenačil in nato je bil čas
Moleiro, ki je bil prav tako blizu podpisu 0-2. Ob polčasu je Pimienta pustil Álexa Suáreza z rumenim kartonom, zamenjal pa ga je Galičan Lemos.

Las Palmas boljši z žogo od Malage,
povišal vodstvo z odličnim golom Marca Cardone (56. min.).. Katalonski napadalec je po dobri asistenci Clementeja v kazenskem prostoru zmanjšal in ob asistenci leve vratnice poslal žogo v mrežo.

Malaga je dvignila belo zastavo predaje, a je Las Palmas še naprej dvigoval tempo igre s podajami in podajami, ki so dolgočasile precej slabšega tekmeca. V 70. minuti je z vrhunskim nogometom Álvaro Jiménez požel aplavz lokalne javnosti. Marvin je zabavo zaključil z odličnim zadetkom po eni sami igri.