Levante, Alavés in Cartagena se vračajo na zmagovita pota, Burgos in Oviedo pa brez golov

MADRID, 10. septembra (EUROPA PRESS) –

Sobotni dan v LaLigi Smartbank je trem ekipam postregel s spremembo negativnega momenta in ponovnimi zmagami, saj so Levante, Deportivo Alavés in Cartagena po slabih rezultatih pretekli konec tedna znova zmagali, v El Plantío el Burgos in Real Oviedo pa sta bila neodločena. .

Levante je dobil derbi Valencian Community proti hčerinski družbi Villarreala, ki jo je po odlični seriji v drugem polčasu premagal s 4:1. Roberto Soldier je zadel že v prvi minuti in poskrbel za veselje na tribunah Ciudad de Valencie. V prvem polčasu izključena Nafta je na odmor odšla s prednostjo, Sergio Lozano pa je v drugem polčasu izenačil pred deseterico.

Vendar pa so menjave oživile Granotas, ki sta dva igralca, ki sta vstopila s klopi, vrnila prednost Levanteju. Roger Brugué je dosegel drugi gol, v zadnjih minutah pa sta Joni Montiel in Alejandro Cantero poskrbela za drugo zmago Levanteja v sezoni.

Deportivo Alavés pa je dan začel s težko zmago na vedno neugodnem Anxo Carru, kjer je Lugo hitro povedel z golom Chrisa Ramosa v uvodni tretjini. Od takrat naprej so morali Babazorovi veliko veslati, da so tekmo preobrnili.

V drugem polčasu je izenačil Japonec Taichi Hara, tri minute kasneje je iz igre dokončno prišel argentinski krilni igralec Nahuel Tenaglia in na elektronskem semaforju postavil končnih 2:1. V sodnikovem dodatku sta obe strani zaostajali za igralcem manj, saj sta bila izključena Lugov Moctar El Hacen in Deportivo Alavés Luis Rioja.

Tista, ki je povrnila dobre občutke, je Cartagena Luisa Carrióna, ki je po izgubljeni zadnji tekmi uspela doma premagati vodilni Albacete Balompié v tekmi, odločeni v drugem polčasu. Mikel Rico je zadel, Óscar Arribas pa je povečal zaostanek, medtem ko je Belgijec Jonathan Dubasin vrnil in povišal na 2-1.

Albacete izgublja vodstvo, ki je tudi padlo prvič v sezoni. Tisti Rubéna Albésa so nazadovali na tretje mesto, s čimer so Deportivo Alavés in Las Palmas izgubili mesto neposrednega napredovanja, če ne opazimo tega, kar Granada počne med svojim obiskom pri Eibarju.

Edina tekma brez golov se je končala z remijem, 0:0 med Burgosom in Oviedom. Prebivalci Burgosa imajo na petih tekmah že tri remije, medtem ko je za Asturijce drugi remi v dveh tednih. Na tekmi so bili bližje zmagi domačini, a je zadnja linija Ovieda, ki je v vsej sezoni prejel le dva zadetka, zadušila.