Slavy prejme pokal za najboljšega strelca.  /Jose C. Castillo

Nogomet / XXVIII. Diputación Trophy: gol Slavyja omogoča Promesasu, da ponovno potrdi naslov v Diputación Trophy

Slavy prejme pokal za najboljšega strelca. / Jose C. Castillo

Mario Maroto, igralec turnirja, ter Slavy in Raúl Calvo, najboljša strelca s po tremi goli

Real Valladolid Promesas je osvojil svojo trinajsto trofejo Diputación de Valladolid, potem ko je v finalu premagal Atlético Tordesillas po zaslugi edinega zadetka Slavyja in ostro obrambo rezultata v zadnjih trenutkih vsakega polčasa proti obleganju Atlético Tordesillas.

Rezervna stran je z veliko silo skočila na igrišče pri Simancasu in poskušala presenetiti Tordesillas s številnimi napadi po boku. Maroto je v 11. minuti poskusil s kotom, Slavy je z glavo poslal čez vrata, a je v naslednji igri popravil s prvim zadetkom Promisesov: Joáo Pedro je akcijo začel s preletom po levi strani in podaljšal Diego Moreno , ki je šel vse do konca. delo, ki je bilo opravljeno za devet Blanquivioleta, da je žogo pospravil v gol.

0
Športne tordesile

Alvaro; Mongil (Raúl 73′), Victor, Cachuli, Abra; Hektor (Vera 46′); Unai (Anderson 46), Camilo (Miguel 46), Canito, Samuel (73. julij); in Jezus. Ne igrata Farolo (ps) ali Villa.

1
Real Valladolid obljublja

jari; Iker Perez, Victor Rofino, Kike Rios, Diego Moreno; Quintana, Fran Rivera (Fran Lopez 59′); Tunde (Chuki 59′), Maroto, Joao Peter; in Slavy (Ivan Cedric 70′). Fred (ps), Lucas Rosa, Jesus Martinez in Adri Carrion niso igrali.

• zlato:
    0-1 (12′): Suženj.

• Sodnik:
    Pastor González (Kastilja in León). V 84. minuti je z igrišča poslal trenerja Atletica Tordesillasa Miguela de la Fuenteja, ki je okrcal Jesúsa (46′), Abra (52′), Canita (56′), Samuela (58′), Julia (83′). ) in Miguel (89′), Atlético Tordesillas, in Tunde (38′), Kike Ríos (61′), Quintana (81′), Iker Pérez (83′), Chuki (89′) in Fran López (89′). ). obljublja Real Valladolid.

• Incidenti:
    Mestni stadion Los Pinos (Simancas). 400 gledalcev.

Pri izidu 1:0 so Baptistini izbranci v prvem polčasu poskušali povečati vodstvo in skoraj jim je to uspelo v 19. minuti, ko je Tunde izenačil, ko je zaigral Slavyju, a je Álvaro vzel žogo, sedem minut pozneje pa je Maroto podal iz kota, Quintana je z glavo odbil vratarja Tordesillana.

Moštvo Miguela de la Fuenteja je v zadnjih 15 minutah prvega polčasa pojemalo in se je končno pognalo v prostor Blanquivioleta v iskanju izenačenja: Mongil je v 33. minuti asistiral Cachuliju, da je zadel z glavo, Yari pa se je uspel raztegniti in odbiti žogo. žogo v kot, vezist pa je v 38. minuti znova poskusil z roba kazenskega prostora, a je njegov strel zletel čez vrata.

Najbolj jasno priložnost za Promises v drugem polčasu je prinesel Joao Pedro v igri ena na ena, ki je zmotila Álvara, medtem ko je ekipa Treaty Village izenačila v zadnjih trenutkih tekme: Anderson je poskusil odbiti žogo pri 89. minuti. Minuta in Cachuli ni uspel. sodnikov dodatek iz dveh udarcev iz kota z glavo.

Trofeje in poročna ponudba

Po koncu tekme je bil Blanquivioleta Mario Maroto imenovan za najbolj izjemnega igralca XXVIII. Diputación Trophy, medtem ko sta Slavy in Raúl Calvo iz Real Valladolid Promesas in Atlético Tordesillas pobrala pokal za najboljšega strelca s po tremi zadetki.

Anekdoto iz finala je povedal sodnik tekme Marcos Pastor, ki je med podelitvijo nagrad in pokalov pred obema ekipama, oblastmi in prisotnim občinstvom zasnubil svojo punco Beatriz. Polna navdušenja in ob aplavzu vseh je prošnjo sprejela.