Dva igralca tekmujeta za skupno žogo./ José C. Castillo

Nogomet / XXVIII. Diputación Trophy: Tordesillas brez zapletov premaga La Pedrajo

Dva igralca tekmujeta za skupno žogo. / Jose C. Castillo

Barajas in Jesús sta do zmage popeljala Rojiblancose, ki se bodo za mesto v finalu borili z Laguno

Atlético Tordesillas je premagal La Pedrajo v prvi tekmi četrtfinala Diputación Trophy, v kateri je unovčil večino svojih priložnosti v devetdesetih minutah.

Samu je bil eden najbolj aktivnih igralcev na igrišču za Rojiblancos, saj je bil tisti, ki je ustvaril prve priložnosti, vključno s prvim golom. Takoj na začetku tekme je prejel žogo po diagonali, ki je ni mogel zaključiti, v 20. minuti pa je levi zunanji igralec sam uspel prodreti po krilu in postaviti sredino tako, da je Barajas premagal Asenja in prvič dodano za Atlético Tordesillas.

Napadalna akcija varovancev Miguela de la Fuenteja je še povečala razliko na semaforju in to jim je skoraj uspelo v 28. minuti, ko je Abra ponovno prevzel žogo in jo podal Samuju, ta pa je asistiral Jesúsu, da jo je poslal naravnost v strel Latteja.

4
Športne tordesile

Alvaro (Farolo 46′); Francisco José (David Gómez 46′), Anderson, Víctor (Fede Inestal 71′), Abra; Miguel Hernández (Héctor Vega 46′), Barajas; Mongil (Cadaveira 46′), Jesús (Raúl 55′), Samu; in Miguel Muñoz (julij 46).

0
kamen

Asenjo (Ruben Stephens 73′); Ruben Oaks (Michael Martin 49′), Javier, Sidi, Robert Carlos (Jorge Martin 73′); Jorge Gomez (Alexis 61′); Alvaro, Hugo (Miguel González 49′); Mario (Fran 61′), Jorge Hernandez; in Diego (Ionut 49′).

• Cilji:
    1-0 (20): Decks. 2:0 (49.): Jezus. 3:0 (78.): Raúl. 4:0 (87.): Samu.

• Sodnik:
    Robles Téllez (odbor Castille y León). Brez opozoril

• Incidenti:
    Mestni stadion Los Pinos (Simancas). 225 gledalcev.

Najbolj očitna nevarnost na celotni tekmi za ekipo La Pedraja je prišla v 35. minuti po zaslugi Álvarovega strela iz kota, ki ga je Javier poslal z glavo, Álvaro de Pablo pa se je močno trudil, da bi se izognil remiju.

Vratar Daniel Asenjo je ekipi Tordesillas pred odmorom preprečil napredovanje, saj je v 37. minuti po neposrednem strelu Francisca Joséja zgrešil zadetek za 2:0, šest minut kasneje pa je zadel proti Miguelu.

Drugi zadetek na tekmi je bil rezultat vrnitve na 1:0, pri katerem je Abra v 49. minuti uspel posredovati po levem krilu in dobro podati, da je Jesús poslal žogo v gol. Raúl je v 68. minuti dvakrat povišal vodstvo, nato pa je posredoval vratar La Pedraja. V igri, ki je sledila, je Julio neuspešno poskušal izven kazenskega prostora.

Atlético Tordesillas je tekmo končal v 78. minuti po zaslugi dobre kontrole in kasnejše osebne igre Raúla, v kateri se je oddaljil od svojih dveh zadetkov in zadel po mili volji. Četrti in zadnji zadetek je padel ob koncu tekme, ko je moral Samu po podaji z levega krila odbiti le toliko, da je žogo pospravil v zadnjo mrežo.

Enajst iz La Pedraje.

Enajst iz Atlético Tordesillas.

Atlético Tordesillas se bo za mesto v finalu potegoval proti Laguni, ki se je v drugi četrtfinalni tekmi znebila Mojadosa, čeprav je tekmo končala z 9 igralci (3-4).