Vodoravno

Pau Ribes in Emma Garcia sta Španiji prinesla še eno umetniško srebro

Pau Ribes in Emma Garcia nadaljujeta z umetniškim plavanjem. Katalonski par je španski reprezentanci ponudil drugo kolajno, drugo srebrno, na evropskem prvenstvu v plavanju v Rimu, tokrat v finalu prostih mešanih duetov. Kanarčan Fernando Díaz del Río je nastopil prvi petek, v finalu moške solo tehnične izvedbe.

Praska ‘mačkov’

Zakonca Ribes-Garcia sta se predstavila s koreografijo iz muzikala Cats, ki je nastal v času pandemije, kar je prejelo 84,7667 točke.

Ribes in Garcia sta ponovno potrdila srebro na prejšnjem evropskem prvenstvu v Budimpešti, na katerem sta osvojila dve drugi mesti v prostem in tehničnem delu. Izvedli so svojo znano koreografijo iz muzikala Mačkekar jim je prineslo ime mačke, ki je dosegel 84,7667, takoj za gostitelji. Z njim so podpisali četrto mesto na prejšnjem svetovnem prvenstvu v Budimpešti v dveh finalih, tehničnem in prostem, prehiteli sta jih tako Japonska kot Kitajska, zdaj logično odsotna. Včeraj in danes je dominirala Italija.

Pau Ribes in Emma Garcia s srebrnima medaljama

FILIPPO MONTEFORTE / AFP

Italijanski par, ki sta ga sestavljala Lucrezia Ruggiero in Giorgio Minsini – moški solo prvak, ki je premagal Díaza del Ría – je zmagal z rezultatom 89,7333.

Bron je pripadel slovaškemu paru, ki ga sestavljata mlada brata Silvia in Jozef Solymosy (17), ki je zbral 77,0333 točke.

Nezadovoljstvo

“Dali smo vse od sebe, zelo smo se zabavali, vendar mislimo, da je bil rezultat nekoliko nizek,” se obžaluje Pau Ribes

“Izbrali smo vse, zelo smo uživali. To koreografijo smo ustvarili sredi pandemije in bila je kot poklon, ko smo se poslovili od njega. Ocenjujemo, da je bil rezultat nekoliko nizek, želimo videti video,« je potožil plavalec CN Les Franqueses, ki ima že sedem evropskih kolajn, tri srebrne in štiri bronaste.

Njena umetniška partnerica Emma Garcia, s svojo tretjo evropsko srebrno medaljo, pa je komentirala: “Zelo dobro je šlo v smislu občutkov, dobro je šlo. Ta dvojec je zadnjič plaval in sva šla ven da se ljudje zabavajo. Rezultat je nekoliko nizek v primerjavi s svetovnim prvenstvom. Želeli smo se čim bolje posloviti od Mačkov, na koncu je naslov naslov, zelo smo veseli.”

23-letni katalonski plavalec ima štiri kolajne na evropskih prvenstvih (eno bronasto in tri srebrne) ter eno na svetovnih prvenstvih (bron pred dvema mesecema v Budimpešti v finalu Highlight).