Zakon. ob 23:55 uri

CEST

Galtierjevi varovanci so zmagali proti Maccabiju iz Haife po porazu z 1:0

Argentinec je označil in pomagal Mbappéju; Neymar je poskrbel za tretjega

Paris Saint-Germain je našel ključ do zelo zapletenih vrat, kot so vrata Maccabija iz Haife. Gostovanje v Izraelu je drago stalo varovance Christopha Galtierja, ki so na koncu zmagali po zadetkih in podajah po zaslugi izjemnega Lionela Messija ter Zadel je Kylian Mbappé, prav tako z golom in podajonepoškodovan pobegniti s stadiona Sammyja Oferja, ki je bil pod velikim pritiskom, saj je Chery svoji ekipi v prvem polčasu zagotovil prednost.

PODATKOVNI LIST

Liga prvakov

DVA

PSG

POLOŽAJI

Maccabi Haifa

Cohen; Sundgren (Seck, 55′), Batubinsika, Goldberg, Cornud (Čibota, 90′); Chery, Lavi, Abu Fani; Atzili (David, 76′), Pierrot (Rukavytsya, 90′), Haziza.

Paris St Germain

Donnarumma; Ramos, Marquinhos, Danilo; Mukiele (Hakimi, 83′), Verratti, Vitinha (Fabian Ruiz, 74′), Nuno Mendes; Messi, Mbappé, Neymar (Soler, 90.).

Vrata

1-0 M. 24 Chery. 1-1 M. 37 Messi. 1-2 M. 69 MBappet. 1-3 M. 88 Neymar.

sodnik

Daniel Siebert. TA: Atzili (49′), Haziza (60′), Pierrot (77′) / Neymar (89′).

incidentov

Jornada 2. Stadion Sammy Ofer.

Tekma proti ekipi Baraka Bakharja se je zdela zapletena, dokaj solidna na vseh domačih tekmah in želela je nekaj dodati, potem ko je prvi dan naletela na gostovanje pri Benfici. Ves ta zagon je bilo čutiti v prvem polčasu, ko so pritiskali in kaznovali zadetek Donnarumme z igro slabe pol ure pred koncem tekme. Haziza je žogo poslal v polje, Chery pa je z levico zadel.

Vendar je bilo videti, da bo to še ena temna noč za Galtierjev nabor Messi se je proti koncu prvega polčasa izkazal z remijem. Samostojni napad Mbappéja po levem krilu je povzročil predložek v kazenski prostor, ki ga je Argentinec sprejel in zadel. Njegov zgodovinski rekord: je prvi nogometaš, ki je dosegel gol v 18 zaporednih izdajah lige prvakov.

Že v drugem polčasu se je tehtnica prevesila v korist Galcev. Prednost se je dolgo čakala, vendar je prišel še en genij Lionela, ki je izumil podajo za Mbappéja, da bi ga definiral s pete. Neymar je dodal češnjo na koncu z 1-3, ki je obsodil težko pričakovano zmago.