Real Zaragoza je premagala Ponferradino z 1:2

Prava Zaragoza to nedeljo v Ponferradi povrnil nasmeh. Peti dan je v El Toralínu aragonska ekipa dosegla dolgo pričakovano in dolgo pričakovano prva zmaga v sezoni po zmagi nad Ponferradino (1-2) z nogometno ekshibicijo Giuliana Simeoneja. Argentinec je vodil zmago v gosteh z golom v vsakem polčasu, Juanu Carlosu Carcedu je dal vzdih olajšanja in svoji ekipi omogočil pobeg iz območja izpada. Nwakali je pred odmorom izenačil z odličnim zadetkom izven kazenskega prostora.

Prvi polčas se je začel s sramežljivo domačo domeno. La Ponferradina, ki je prav tako nanizala dva zaporedna poraza, je skušala postopoma prevzeti igro. Toda v tistem trenutku je Giuliano Simeone stopil naprej in ekipo obrnil na hrbet. Kljub svoji starosti (star je 19 let) je bil odgovoren le za prekrižanje načrtov Joseja Gomesa. Argentinec je začel zadetek s senzacionalnim golom, vrednim napadalca z veliko več minutami v profesionalnem nogometu.

Simeone, ki je prejšnji konec tedna proti Lugu dosegel že prvi zadetek v sezoni, je svoj drugi gol v dresu Zaragoze dosegel v 11. minuti. Najprej je z razredom premagal osrednjega branilca Pascanuja. Nato je Amirja, iranskega vratarja Ponferradine, pogledal v oči in mu mojstrsko kakovostno podal žogo pod noge. Najmlajši iz sage o Simeoneju ne potrebuje ničesar in nikogar, da bi svojega tekmeca spravil v nevarnost. Samo on je z nematerialnimi sredstvi, kot sta njegova izjemna borba ali njegova neumorna predanost, lahko danes Carcedova ofenzivna referenca.

Toda Ponferradina se ni zrušila in je odgovorila le pet minut kasneje. Derik Lacerda je našel žogo v kazenskem prostoru in šel z roko proti Cristianu. Vendar njegov strel ni bil dober, argentinski vratar pa ga je odbil in na kratko odbil zadetek za izenačenje. Zadetek gostov je spodbudil Carcedovo stran, ki je kljub posesti v posesti imela malo težav proti tekmecem.

V 23. minuti je imela Zaragoza znova zelo jasno priložnost za 2:0. Simeone je znova podal žogo Valentínu Vadi, potem ko je v tesnem boju premagal Pascanuja. Argentinčev strel, šibak in nenameren, je izbil Parot, ki je žogo odbil v trenutku, ko je zdrsnila v gol.

Aragonci so uživali v najboljših minutah tekme in videl je, kako lahko poveča svojo prednost. Zavedajoč se svoje prednosti na semaforju, je Zaragoza ostala v počepu zadaj, osredotočena na to, da ne dela napak in poskuša presenetiti tekmeca z nekaj protinapadi s hitrostjo Molleja, Bermeja in Giuliano Simeone, ki je povzročal pravi preglavic nasprotni obrambi. Argentinski napadalec se je množil na vseh delih igrišča in si po odmoru za pijačo ustvaril še eno priložnost, a tokrat našel Amirjeve pesti.

V 43. minuti, tik pred koncem prvega polčasa, Nwakali je presenetil celoten stadion z enim najlepših golov uvodne sezone druge lige. Popolnoma neoznačeni Nigerijec je prejel odličen strel, ki je zadel zgornji kot in zdrsnil v vrata Cristiana Álvareza. Tako pravilno, da je bil njegov strel neubranljiv, saj je vezist žogo zadel popolnoma čisto, brez obrambe, ki bi ga vsaj skrbela. Z remijem je prišel odmor.

Simeone, njegovim

Po prehodu skozi garderobe je Jose Gomes predstavil Danija Ojedo, velikega baleta na začetku igrišča, da bi osvežil svoj napad. Vendar je znova zadela Zaragoza. In seveda je to storil v škornjih a Giuliano Simeone, ki se je podpisal pod ekshibicijo na igrišču El Toralín. Argentinec je svojo ekipo znova popeljal v vodstvo z natančnim strelom, potem ko je žogo pobral iz kota na daljši vratnici.

Gabriel Fuentes je prvi poskusil z glavo, a je bil le nekaj centimetrov oddaljen od tega, da bi zadel. Za Simeone je povsem nežigosano nadzoroval žogo in jo poslal v mrežo Da, s pomočjo leonske obrambe, saj se je njegova podaja dotaknila tekmeca. Zadetek je bil boljši za Carcedove varovance, ki so vztrajno dosegli tretji gol in končali tekmo.

Pravzaprav je bil blizu prihoda po podaji Simeoneja proti Molleju, ki je skoraj pomotoma zdrsnila v lokalna vrata. V 77. minuti je imela Zaragoza znova eno najlepših priložnosti na tekmi. Jair je z glavo dobro zadel Amirjev odgovor, a je njegova žoga pristala na Puchejevih čevljih. Mladinska ekipa je streljala namensko. Tako zelo, da se je žoga odbila od vratnice in gostom preprečila tretji zadetek.

V zadnjih minutah, ko je poskušal zaustaviti napade Ponferradina, je Carcedo presedlal na klop s čistim zadetkom.: Ustavite napade tekmeca, ki se je popolnoma obrnil v iskanju izenačenja. Izenačenje Aragona ni zadovoljilo in je Real Zaragozi omogočilo izboljšanje položaja in pogled v prihodnost z upanjem.

podatkovni list

Ponferadin: Amir; Paris, Pascanu, Dieguez, Thin Me (Lukaku, 66); Heri (Ojeda, 45), Erik Moran (Raul, 81), Kelechi, Orange (Edu Espiau, 62); Derik in Huego Vallejo (Sabit, 81).

Kraljeva Zaragoza: Christian Alvarez; Gamez, Lluis Lopez, Jair, Fountain; Gray, Manu Mill (Petrović, 89), Vada (Frank, 85); Bermejo (Larra, 85), Mollejo (Puche, 69) in Simeone (vnuk, 89).

sodnik: Quintero González (Andaluzijski odbor). Opominjal je Huga Valleja in Abdulaija.

Vrata: 0-1, min 11: Simeon. 1-1, min 43: Kelechi Nwakali. 1-2, min 50: Simeon.

incidentov: Vroče popoldne v Ponferradi z 32 stopinjami na začetku tekme ob 18.30. V loži sta bila generalni direktor Real Zaragoze Raúl Sanllehí in športni direktor Miguel Torrecilla.