Uvoženo samodejno

Španija – Grčija, v živo

Pojdi nazaj na dvorišče Llull. Ukrade žogo na grški servis in zadene trojko, ko doseže 43-32

Španija ima nadzor nad igro proti grški ekipi, ki jo je Giannis Antetokounmpo zgrešil s 40-32

minuta 15Dobre minute Sebasa Saiza, zelo učinkovit pod košem 38-30

Dva plus ena od Willyja po zaslugi Grkov, ki so se dotaknili mreže, ko žoga ni prišla 34-28

minuta 13Trojka Kaselakisa in koš Dorseyja sta Grčijo približala na 29-26

Španija je v drugem četrtletju izšla veliko bolj osredotočena in agresivna. Nov koš Frana Guerre daje Scariolovi ekipi največjo prednost 29-21

minuta 12In trikrat Lorenzo Brown, ki v Španijo odhaja s 27:21

minuta 11Prvi koš Lorenza Browna, met s petih jardov po zaostanku 24-21

začetek druge četrtine

minuta 10Prva četrtina se je končala z minimalno prednostjo Španije po zadnjem zadetku proti Lountzisovemu protinapadu z 22:21.

minuta 9Še tri iz Španije, četrte v tej prvi četrtini, zdaj z Llullom 22-19

Španija je po več minutah ponovno prevzela nadzor po zaslugi koša Frana Guerre 19-17

Time out Dimitrisa Itoudija

In še tri za Španijo, zdaj Juancho Hernangómez, ki je izenačila 17-17

minuta 8Dve zaporedni trojki Rudyja Fernándeza sta se odzvali na grški poskus pobega 14:17

minuta 7Kostas Antetokounmpo je prevzel štafeto od svojega odsotnega brata Giannisa. Mladi center blesti z igro čez rob in ima že 6 točk in 10 PIR 8-15

Na igrišče prihaja Sergio Llull, to poletje bo zanj prve minute v reprezentanci.

minuta 6Scariolo zahteva čas po delnem rezultatu 0-5 za Grčijo, kar mu daje največjo prednost v igri pri 8-13

minuta 5Calathes izgublja veliko žog in to bremeni Grčijo. Popravi se tako, da zadene trojko iz kota, prvi na tekmi 8-11

minuta 4Grčija ima že 5 prekrškov, Španija bo izvajala vsaj proste mete, ki pridejo v preostanku četrtega. Willy vzame 6 točk Španiji s 6-8

minuta 3Izenačenje v teh uvodnih minutah, pri čemer je Španija živela na Willyjevih točkah (5), Grčija pa tudi na svojih notranjih igralcih 5-6

minuta 1Španija je povedla z dvema prostima metoma Willyja Hernangómeza (2-0), a grška tekma preobrne (2-4). Težava Itoudisovih mož so prekrški, imajo že tri.

Igra se začne

19:33Predstavljene so tudi druge španske ekipe, ki so to poletje osvojile medaljo.

19:33Ovacije zanjo iz WiZink centra

19:33Izstop do sredine poti posadka do 18 let ki je pred dnevi osvojila zlato v evropski.

19:32Španija igra v beli barvi, Grčija pa v temno modri.

19:30Giannis Antetokounmpo, ki je danes odsoten, sedi ob strani v pohodniški opremi grške reprezentance.

19:27Posvetujte se za špansko himno.

19:27Igra se državna himna Grčije.

19:26Začetno enajsterico Grčije sestavljajo Calathes, Dorsey, Papanikolau, Agravanis in Kostas Antetokounmpo.

19:20Danes bo mladi branilec Real Madrida debitiral v članski vrsti John Nunez (18 let).

19:10ZADNJA URA: Usman Garuba je oblečen za ulico, tudi danes ne bo igral.

19:06Izbor ni vajen popravkov, kot jih je bil deležen pred dvema dnevoma in želi to nadomestiti ter ponuditi bistveno boljšo podobo. V prvem dvoboju z Grčijo Španija je plačala svojo šibko obrambo v prvi četrtini (30-13). Čeprav se je ekipa od tam izboljšala in padla na le šest točk v zadnji četrtini, je vrnitev grških začetnikov, zlasti neustavljivega Giannisa Antetokounmpa, končala z možnostmi za ekipo, ki jo čaka še delo.

18:47zatišje v Atene ni odpotoval iz osebnih razlogov in Garuba Ni igral, saj se je reprezentančni koncentraciji pridružil le nekaj dni prej in ni bil posnet. Oba naj bi se na stezo podala danes.

18:38Podpora za paketni WiZink, vključitev Sergio Lull j Usman Garubaodsoten iz Aten in grške žrtve (razen Giannis Antetokounmpo Ne boste igrali zaradi fizičnih težav Kostas Sloukas j Georgios Papagiannis) lahko španski ekipi pomaga doseči cilj.

18:37Španska ekipa se bo maščevala za hud poraz, ki ga je pred dvema dnevoma doživela v Atenah proti istim tekmecem (86-70) na prvi pripravljalni prijateljski tekmi varovancev Scariola.

18:31Vendar je bil kmalu zatem in kljub številnim kritikam na družbenih omrežjih njegov odstop upravičen zaradi pritožb v enem kolenu.

18:30Prvotni razlog za neudeležbo Giannisa Antetokounmpa, ki je v Madridu z drugimi soigralci, je bil, da ga je trener Dimitris Itoudis želel odpočiti, kar je bilo načrtovano že več dni.

18:29Novica je sprožila veliko razočaranje in celo jezo med številnimi navijači, ki so kupili vstopnice za tekmo, saj je velik del njih to storil z možnostjo, da vidijo dvakratnega MVP lige NBA v živo, kot svojo glavno motivacijo.

18:29Velika trditev je zvezdnik lige NBA Giannis Antetokounmpo, čeprav je grška nogometna zveza danes zjutraj končno sporočila, da napadalec danes popoldne ne bo igral.

18:28Dvorana bo polna (15.000 gledalcev), potem ko so bile včeraj razprodane zadnje vstopnice.

18:27Tekma bo na sporedu v WiZink Centru v Madridu od 19.30.

18:27Buenas tardes! Vabljeni k pripovedovanju v živo Španija-Grčija Moška košarkadruga prijateljska tekma izbrancev Sergia Scariola v pripravah na Eurobasket (1.-18. september).