Teruel se duši v debeli Real Zaragozi, ki ne gre od 0-0

CD Teruel z drugega RFEF je zadušil Real Zaragozo na tretji poletni prijateljski tekmi in Carcedos V gosto tekmo jim ni šlo na 0:0 in z očitnimi napakami pred golom. Pozitiven test za sklepanje naslednjih 20 dni do začetka lige v Las Palmasu.

Šibak prvi del, tokrat Real Zaragoza. Teruel je bil narejen v žogo. Carcedova stran je imela več posesti, večino časa so prevladovali, a na nikogaršnji zemlji. Prav temu se želi izogniti novi trener Zaragoze, ljubitelj uporabne posesti in nenadnih globokih potopov v iskanju nasprotnikovega teritorija. Toda fantje Víctorja Brava, ki so bili dobro prilagojeni, čeprav je bila to njihova prva poletna tekma, so dobro blokirali vse izhode in čudovito zasedli prostore za seboj ter oblikovali pajkovo mrežo, skozi katero je žoga komaj prešla Grau, Eugeni ali Bermejo (pomembna distribucijska vloga, ki Carcedo priznava obema znotraj) je želel filtrirati žoge do robov rdečega območja. Gray je prevzel njegovo vlogo: on je tisti, ki pride od zadaj po žogo, ne tisti, ki so v sredini.

To je bil dvoboj poln taktičnih odtenkov in nevsiljivega nogometa. Manjkala je hitrost gibanja in, kar je najpomembneje, nekaj destabilizirajočih igralcev. Real Zaragoza je tokrat jasno pokazala, da ga nima. V Pinilli ni bilo nikogar, ki bi šel ena na ena, ki bi prevzel svet in razstrelil rutino počasnih podaj. Začetna bočna branilca Luna in Chavarría sta se zmotila pri nadzoru in prepogosto sprejemala napačne odločitve. Tako je bil Azón otok. In avtsajderjema Pucheju in Simeoneju dolgo ni dišala žoga za pitje.

Debelina prvih 45 minut je povzeta v najmanjšem skupnem večkratniku z datumi prihoda obeh ekip blizu cilja: ena na vsako stran. Teruel je zatajil v 26. minuti z dvojnim strelom z glavo, Emana in Kevin Lacruz – nekdanji Zaragocist, kot sta Carlos Javier in igralec mladinske ekipe Aparicio – v centru Julena, ki bi lahko dosegel 1-0. Y Real Zaragoza je morala čakati do 41. minute, da je videla čisto priložnost. Simeone je naredil napako, bil ves popoldan nezbran in zagrizel v dubinsko žogo Bermeja, ki mu ob vsem v prid ni uspelo doseči zadetka.

kot Terueldrugega RFEF in s še vedno grenkim okusom, ker je bil en korak stran od napredovanja proti Meridi junija. Dobro oborožena ekipa, ki podpira, je vzdržljiva in ji ne manjka občutljivosti ko je prišel v protinapad. Zaragoza tega ni znala onemogočiti. Za Carceda je bila to dobra vaja kot simulirana tekma proti nasprotniku, ki ga je lovil kot želva. Brez dvoma bodo takšne tekme v La Romaredi vse leto. In seveda je bilo očitno zlo preteklosti, tisto dveletno lakoto po golih: ni strela, ni ustrahovalcev v nasprotnikovem prostoru, ki bi strašili na kopnem ali v zraku. V Pinilli so bile bogate sredine pasov, razen tega, da jih je bilo manj kot v Léridi na zadnji vaji, slabše in brez zdrave pameti.

V drugem polčasu je Carcedo zdržal začetno enajsterico in je ni povsem obnovil. nov vzorec Teruel je na drugi strani izvedel šest menjav na začetku tekme, poleg Guillejeve zgodnje zamenjave za poškodovanega Tatína. Obstajalo je določeno neravnovesje moči v korist Real Zaragoze. Azón slabo strelja z glavo, Eugeni kot v 49. minuti. Domena je bila spet Zaragoza, a spet brez jasnovidnega prihoda na območje Teruela. In v času tekme, v 60. minuti, je Carcedo zamenjal deset igralcev v polju. Pol ure naprej, da najdem mačjo loputo, ki lahko podre lokalni zid. Teruel je zaostajal precej manj kot v prvem polčasu. Varovanci Víctorja Brava so med menjavami opazili določen padec učinkovitosti.

Tekma CD Teruel-Real Zaragoza, tretja prijateljska tekma prejšnje sezone
Daniel Marso

V 65. minuti je bil Nieto blizu 0:1. Z glavo je poslal dober predložek Vade le nekaj centimetrov od desne vratnice. Tekla je nova kri. Želja videti Molina in Mollejo je trajala dlje kot v Lleidi. Zapeljevanje podpisov, ki srbijo vsako poletje. Pustili so iskrice brez več. In v 70. minuti je prišla prva velika priložnost Zaragoze, ki jo je Vada zadel iz bližine pred prazna vrata. nerazumljivo. Narváez mu je dal žogo po mili volji, potem ko je vratar Rubén preprečil prvi strel Kolumbijca. Vada je končala ob vratnici. Neverjetna priložnost. To ti nikoli ne more spodleteti, niti na prijateljski tekmi. Igra je bila posledica močnega pritiska po porazu, kar je ena od vrlin, ki jih Carcedo vceplja v ekipo.

Teruel je izčrpal menjave s fanti iz Quarryja 12 minut pred koncem in zmanjšal pritisk Zaragoze v zadnji ravnini. Toda padavine so prevzele Carcedo z napačnimi definicijami njihovega napredka. Dvoboj se je končal s premočjo domene Real Zaragoza, ki bi tekmo lahko dobila v 86. minuti, ko je Nieto z glavo streljal v sredino Gámeza. da je Rubén ubranil z eno roko in pripeljal žogo v kot. Lepa akcija vseh protagonistov. Kot osrednji branilec je bil Nieto najboljši zaključek Wasp. Nič več ni za preveriti. Podatki, ki jih je treba upoštevati pri destilaciji. Narváez je igral predaleč od kazenskega prostora kot “9”. Še eno dejstvo.

Tekma se je končala na veselje navijačev Teruela, ki so bili ponosni na svojo pogumno ekipo, in z nekaj razočaranja privržencev Zaragoze, saj ni šlo tako kot v Léridi ali proti RZD Aragón.

podatkovni list

CD Teruel: Talibi (Ruben, 46); Sanchís (Herrero, 78), Fran (Carlos Javier, 46), Cabetas (Redolar, 46), Julen (Fernando, 78); Romero, Tena (Manchón, 46); Kevin Lacruz (Kepa, 46), Aparicio (Emilio, 78); Tatín (Guille, 14) in Stéphane Emana (Vila, 46).

Kraljeva Zaragoza: rebollo; Luna (Gámez, 60), Lluís López (Francoz, 60), Jair (Nieto, 60), Chavarría (Lasure, 60); Gray (Molina, 60), Eugeni (Francho, 60), Bermejo (Vada, 60); Puche (Larrazabal, 60), Simeone (Mollejo, 60); in Azone (Narvaez, 60).

Sodnik: Aranda Anquela (Aragonski odbor). Opomnil je Eugenija (29), Julena (38) in Molleja (69).

Incidenti: Tretja poletna prijateljska tekma Real Zaragoze, na sončno popoldne z 31 stopinjami in nekaj vetra. Pinilla trava je bila v dobrem stanju. Na tribunah je bilo okoli 800 gledalcev. Ekipa Zaragoze je prvič predstavila novo uniformo Wasp, črno-rumeno.