Skupine glavnega kroga poti B

V sredo se začne predkrog futsal Lige prvakov | Liga prvakov v futsalu

Sezona UEFA Futsal Lige prvakov 2022/23 se začne s predkrogom 24. in 28. avgusta.

Medtem ko 24 najboljših udeležencev (vključno z branilko naslova Barço) začne oktobra v glavnem krogu, ostalih 32 kandidatov začne v predkrogu in tekmuje na osmih mini turnirjih, ki se igrajo na enem prizorišču. Najuspešnejše skupine se uvrstijo v glavni krog, ki vodi v novembrski elitni krog, ki določi štiri kandidate za spomladanski finale.

vsa srečanja

  • Debitanti: Amigo Northwest, Cardiff, Folgore, Fortuna Wiener Neustadt, Ísbjörninn, Istanbul Şişli, Nistru Kišinjev, Piast Gliwice, Stuttgart, Technion Haifa, Vesteralen, Erevan
  • Osem kvalifikantov iz skupin napreduje v glavni krog poti B

Skupina A (24.-27. avgust): Kampksen Dynamo (FIN), KMF Titograd (MNE, gostitelj), Encamp (AND), Isle of Wight (ISL)

Skupina B (24.-27. avgust): JB Futsal Gentofte (DEN), Fortune Wiener Neustadt (AUT, Host), PYF Saltiers (SCO), Amigo Northwest (BUL)

Skupina C (24.-27. avgust): Erevan (ARM, gostitelj), London Helvetia (ENG), Petro-w (LVA), Evropa (GIB)

Skupina D (25.-28. avgust): Futsal Mineva (SUI, gostitelj), Loznica-Grad 2018 (SRB), Vesteralen Futsal (NOR), Folgore (SMR)

Skupina E (24.-27. avgust): Piast Gliwice (POL), Doukas (GRE, gostitelj), Dnister Chisinau (MDA), Technion Haifa (ISR)

Skupina F (24.-27. avgust): Gruzijci (GEO), Stuttgart (GER), Örebro (SWE), Istanbul Şişli (TUR, gostitelj)

Skupina G (24.-27. avgust): Differdange (LUX), APOEL (CYP), Tirana Futsal (ALB, gostitelj), Belfast United (NIR)

Skupina H (25.-28. avgust): Lučenec (SVK), Blue Magic FC Dublin (IRL), Cosmos Tallinn (EST, gostitelj), Futsal Club Cardiff (WAL)

Žreb glavnega kroga

  • Igre od 25. do 30. oktobra

pot A

  • Prvi trije v vsaki skupini napredujejo v elitni krog

1. skupina: Mallorca Palma Futsal (ESP), Kairat Almaty (KAZ), Sporting Anderlecht Futsal (BEL, gostitelj), Sporting Club de Paris (FRA)

skupina 2: Sporting CP (POR), Ayat (KAZ), Novo Vrijeme Makarska (CRO, gostitelj), Futsal Pula (CRO)

skupina 3: Barça (ESP, gostitelji), Dobovec (SVN), Hovocubo (NED), St Luxol Andrews (MLT, gostitelj)

skupina 4: Benfica (POR), Kherson (UKR), Haladás (HUN), United Galati (ROU, gostitelji)

Pot B

  • V elitni krog napredujejo zmagovalci skupin


Skupine glavnega kroga poti BUefa

skupina 5: Mostar SG (BIH, gostitelj), Araz Naxçivan (AZE), zmagovalec predkroga skupine D, zmagovalec predkroga skupine F

skupina 6: Stalitsa Minsk (BLR), Liqeni (KOS, gostitelj), zmagovalec predkroga skupine B, zmagovalec predkroga skupine E

skupina 7: Kauno Žalgiris (LTU, gostitelj), Città di Eboli (ITA), zmagovalec predkroga skupine C, zmagovalec predkroga skupine A

skupina 8: Chrudim (CZE), Shkupi 1927 (MKD, gostitelj), zmagovalec predtekmovanja skupine G, zmagovalec predtekmovanja skupine H

pot do končne faze

Žreb elitnega kroga: 8. november
Elitni krog: 22.-27 novembra
Žreb finala: še potrjen
Končna faza: bo še potrjena (april/maj)

Leave a Comment

Your email address will not be published.